Меси играе и има шансове, но Висел Кобе победи Интер Маями с 4-3 след изпълнение на дузпи в приятелски мач
AP News | 2024-02-07 | 15:34:18

ТОКИО (АП) — След като разочарова феновете в Хонконг, Лионел Меси се появи 30-минутно в Токио на Сряда в последния демонстративен мач на Интер Маями в Азия – въпреки че той все още остави някои привърженици да искат повече.

Меси влезе от резервната скамейка за последния половин час, зареди с енергия своите съотборници и вероятно имаше най-добрия шанс в мача в 80-ата с два удара от точка, които бяха спрени от защитата на Висел Кобе.

След равенство 0-0 в редовното време, мачът стигна до дузпи и Висел спечели дузпите с 4-3. Меси обаче не изпълни дузпа, което предизвика подигравки от тълпата от 28 614 на Националния стадион в Токио, който побира 68 000.

Но това не беше близо до нивото на освирквания, което избухна в Хонконг, след като Меси остана на пейката за целия мач с контузия в слабините. Някои фенове поискаха възстановяване на средства.

Аржентинската звезда беше разкаян на рядка пресконференция в Токио във вторник, когато се обърна към бедствието за връзки с обществеността. Той беше казал, че не е сигурен дали ще бъде достатъчно здрав, за да играе в Токио, и остави феновете да гадаят, докато не започна да загрява през второто полувреме – предизвиквайки бурни аплодисменти от публиката.

Vissel уцели гредата два пъти през първото полувреме и имаше далеч най-добрите шансове в мач, в който доминираше.

Мачът в Токио завърши глобалното промоционално турне на Inter Miami — от Ел Салвадор до Далас в Саудитска Арабия и Хонконг и завършва в Токио.

Интер спечели само един от шестте мача. Предсезонът в Маями приключва на 16 февруари във Флорида срещу Нюелс Олд Бойс, детския клуб на Меси от Росарио, Аржентина. Мнозина очакват той да завърши кариерата си там.

Интер Маями е пълен с бивши играчи на Барселона, включително Меси, Луис Суарес, Жорди Алба и Серхио Бускетс.

Андрес Иниеста, друга бивша звезда на Барселона, игра няколко сезона в Япония с Висел Кобе и говори накратко с публиката преди мача.